Thermal Trend Digitální termostat TZ 63 s časovačem

Kód: TZ63
890 Kč –6 %
Thermal Trend Digitální termostat TZ 63 s časovačem
890 Kč –6 % 830 Kč 686 Kč bez DPH
Skladem
Termostat: Thermal Trend Digitální termostat TZ 63 s časovačem od značky Thermal Trend. Barva: Bílá. Příslušenství: S časovačem. Doporučené umístění: Koupelna. Výbava: Časovač.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA

Při nákupu nad 10.000 Kč platíme dopravu my. Více v dopravě a platbě.

Ověřený obchod
Ověřený obchod

Jak nás hodnotí naši zákazníci? Hodnocení máme 4,9* z 5ti.

Přes 4.000+ topných žebříků
Přes 4.000+ topných žebříků

V nabídce si vyberete z více než 4.000+ topných žebříků a koupelnových radiátorů.

Zákaznická podpora od PO-NE
Zákaznická podpora od PO-NE

Poradíme s výběrem od PO do NE od 8:00 do 17:00.

Detailní popis produktu

Použití a funkce termostatu

 • Je vhodný ke spínání jednofázového elektrického topného zařízení s max. spínanou zátěží 16 A.
 • Při funkci termostatu zapíná a vypíná topné zařízení v závislosti podle požadované a aktuální teploty v místnosti (vytápění na zvolenou teplotu v rozsahu 5 až 35 °C).
 • Při funkci časového spínače zapne topné zařízení na nastavenou dobu (vytápění po zvolený časový úsek v rozsahu 15 min. až 5 hodin).
 • Snadné ovládání pomocí tří tlačítek: nahoru, dolů a potvrdit.
 • LCD displej zobrazuje teplotu okolí a odpočítávaný čas do vypnutí funkce časového spínače.
 • Signalizace sepnutí je indikována symbolem plamínku na displeji a rozsvícením zelené LED.
 • Funkce protimrazové ochrany sepne topné zařízení při poklesu okolní teploty pod 5 °C a na displeji se zobrazí symbol vločky.
 • Funkce časovače lze vypnout návratem do režimu termostatu.

Technické parametry

Typ TZ 63
Napájení 230 V ~ / 50 Hz
Spínací zátěž 16 (3) A
Tepelné čidlo
NTC
Pracovní teplota 0 – 45 °C
Nastavení doby časovače 15 min. – 5 hod. s krokem 15 min.
Nastavení teploty termostatu 5 – 35 °C s krokem 0,5°C
Rozmezí zobrazované teploty okolí 0 –40 °C s krokem 0,5 °C
Provozní vlhkost 5-90% (prostředí bez kondenzace)
Krytí IP 20
Skladovací teplota 0 až 50 °C

Umístění termostatu

V případě prostorů s vanou nebo sprchou a umývacími prostory lze zařízení použít v zóně 3. Termostat nesmí být použit v zónách 0 a1!

Popis a nastavení režimu termostatu – běžný režim

Po zapnutí termostatu TZT 63 (zastrčení do zásuvky) se na displeji termostatu zobrazí nápis „On“ a teplota 20 °C. po chvíli je změřena skutečná teplota okolí a ta je nadále zobrazována.
V tomto režimu termostat spíná či vypíná topné zařízení tak, aby teplota v místnosti dosáhla zvolené hodnoty (výrobní nastavení je 20 °C)
Jinou hodnotu teploty nastavíme stisknutím tlačítka nahoru či dolů, kdy začne na displeji blikat čas časovače. Po stihnutí tlačítka potvrdit se rozbliká nastavovaná teplota, kterou zvolíme pomocí tlačítka nahoru či dolů v rozsahu 5 ž 35 °C s krokem 0,5 °C. hodnotu uložíme stisknutím tlačítka potvrdit. Na displeji opět svítí nápis „On“ a teplota okolí.

Popis a nastavení režimu časového spínače

z běžného režimu termostat do režimu časového spínače stisknutím tlačítka potvrdit. Na displeji se zobrazí odpočítávaný čas a symbol sepnutého topného zařízení (plamínek). Začne odpočítávání nastaveného (resp. přednastaveného) času. Odpočítávání je indikováno blikáním dvojtečky u zbývajícího času (výrobní nastavení časovače je 2:00 hod.). Termostat s krátkou prodlevou sepne topné zařízení. To je indikováno rozsvícením zelené LED. Topné zařízení je sepnuto bez ohledu na teplotu okolí a nastavenou teplotu.
Jinou hodnotu časovače nastavíme stisknutím tlačítka nahoru či dolů, kdy začne na displeji blikat čas časovače. Interval zvolíme s pomocí tlačítka potvrdit se na displeji opět zobrazí odpočítávaný čas a symbol sepnutého topného zařízení. Změna nastavení hodnoty časovače se provede v případě, když výchozí stav je režim termostatu. V případě režimu časového spínače se změna hodnoty časovače aktualizuje až po dvojím stisknutí tlačítka potvrdit. Začne odpočítávání času. Po odpočítání na nulu skončí režim časovače a termostat se přepne do běžného režimu. Na displeji opět svítí nápis „On“ a teplota okolí.

Regulace teploty

 1. Zapnutí topného zařízení: topení je zapnuto (termostat sepnut), je-li okolní teplota o 0,5 °C menší než nastavená teplota.
 2. Vypnutí topného zařízení: Topení je vypnuto (rozepnut termostat), je-li okolní teplota o 0,5 °C větší než nastavená teplota.
 3. Klesne-li okolní teplota pod 5 °C, je aktivován režim protimrazové ochrany a topení je zapnuto bez ohledu na požadovanou teplotu.Doplňkové parametry

Kategorie: Termostaty do zásuvky, digitální termostaty do zásuvky k topnému žebříku
Záruka: 2 roky
? Cenový rozptyl: Do 1000 Kč, Vše
? Barva: Bílá, Vše
? Místo určení: Koupelna, Vše
? Produkt: Termostat, Vše
? Příslušenství: S časovačem
? Výbava: Časovač
? Značka: Thermal Trend, Vše
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
1
M Avatar autora | 22.12.2022
Tupy termostat co si nepamatuje nastaveni po vypnuti typicky primotopny tarif vypinani behem dne.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Thermal Trend je přední český výrobce topných těles, koupelnových radiátorů, elektrických topných žebříků, který působí na trhu již od roku 1991. Sídlí ve Starovičkách u Hustopečí na krásném místě v sousedství Pálavských vrchů a vodní nádrže Nové Mlýny. Výrobní haly zabírají přibližně 7.500 m2 plochy. Thermal Trend vyrobil již více než 4 milióny radiátorů s průměrnou roční produkcí 230 tisíc radiátorů. V současné době zaměstnává asi 80 pracovníků, kteří všichni mají dlouhodobé zkušenosti ve výrobě a společně se starají o inovace a zlepšování každodenních procesů. Špičkoví zaměstnanci jsou zárukou nejvyšší kvality výrobků, které jsou vyváženy do 22 zemí převážně v Evropě.