Vážení návštěvníci, od 1.7. do 10.7.2022 máme celozávodní dovolenou. Veškeré objednávky a dotazy budou vyřešeny od pondělí 11.7.2022. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu.

Návod: instalace elektrického topného žebříku v 7 krocích

Vybrali jste elektrický topný žebřík a už vám zbývá jen umístit jej do vaší koupelny? Přinášíme vám podrobný návod na připojení topného žebříku v případě elektrického vytápění, se kterým to snadno zvládnete i vy. Na konci článku najdete také video průvodce uchycením koupelnového radiátoru.

Krok 1: Upevněte na žebřík úchyty

Začněte tím, že si připravíte úchyty a pouzdra úchytů. Úchyty upevňujte na žebřík tak, aby se s nimi dalo pohybovat, resp. posouvat je do stran.

Instalace elektrického topného žebříku krok 1

Krok 2: Našroubujte topnou tyč

Našroubujte topnou tyč do spodního otvoru ve stojně a na druhou stranu našroubujte záslepku. Doporučujeme umístit topnou tyč na tu stranu žebříku, která bude blíže k zásuvce. Topnou tyč i záslepku dobře dotáhněte.

Instalace elektrického topného žebříku krok 2

Krok 3: Dotáhněte úchyty

Naměřte si vzdálenost úchytů a dotáhněte je tak, aby držely na místě a již se s nimi nedalo pohybovat. Na úchyty nasaďte přiložená pouzdra.

Instalace elektrického topného žebříku krok 3

Krok 4: Připravte místo pro připevnění žebříku

Přiložte žebřík ke zdi a zaznačte si místa, kam následně vyvrtáte díry pro umístění žebříku. Pro přesnější vyměření si udělejte značky podle pouzder úchytů, které se připevňují na stěnu.

Následně vyvrtejte díry a vložte do nich hmoždinky. Upevněte pouzdra úchytů tak, abyste s nimi mohli hýbat, dokud se neujistíte, že vám do nich úchyty sednou.

Vyzkoušejte, zda vám úchyty sednou do pouzder a pokud ano, dotáhněte je již napevno.

Instalace elektrického topného žebříku krok 4

Krok 5: Naplňte žebřík nemrznoucí směsí

Upevněte žebřík na stěnu a naplňte jej roztokem namíchaným z teplonosné nemrznoucí směsi a destilované vody. Přesné poměry obou složek najdete v našem článku Jak naplnit topný žebřík. Naplňte žebřík tak, aby vrchní příčka zůstala prázdná, jelikož náplň se při zahřívání rozpíná.

Instalace elektrického topného žebříku krok 5

Krok 6: Namontujte odvzdušňovací systém

Na horní část žebříku namontujte odvzdušňovací systém a dobře dotáhněte.

Instalace elektrického topného žebříku krok 6

Krok 7: Připevněte krytky

Namontujte přední krytky a přišroubujte pouzdra úchytů k úchytům žebříku.

Instalace elektrického topného krok 7

Nyní je váš topný žebřík připraven k zapojení do zásuvky a můžete ihned začít topit.

Video návod na uchycení elektrického topného žebříku

Pokud se vám montáž koupelnového radiátoru stále nedaří nebo si u některého kroku nejste jistí, pusťte si tento názorný video návod, kde uvidíte celý průběh instalace.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení